מיגרנות

Updated: Jun 8, 2021

1 מ-7 אנשים בישראל סובל ממיגרנה. האם אתה אחד מהם?

מיגרנה מתוארת ככאב שהולם בראש כמו פטיש. המיגרנה מופיעה לרוב בצד אחד של הראש, והיא מוחמרת בזמן פעילות גופנית וחשיפה לאור, לרעש או לריחות. לעיתים, המיגרנה מתאפיינת גם בבחילות ובהקאות.

הסיבות הפיזיות למיגרנה יכולות להיות רבות: - מתח בשרירי הצוואר והכתפיים או בעיה בחוליות הצוואר. - תזונה לא נכונה – אכילה של מזונות שעלולים להחריף מיגרנה כמו: גבינה צהובה, שוקולד, יין אדום ובשר. - חוסר איזון הורמונאלי אצל נשים (מחזור או גיל המעבר) - מתח רב, חוסר שינה, ועוד...

מחקרים מצביעים על הקלה משמעותית במיגרנה וכאבי ראש בעקבות אקופונקטורה (דיקור סיני) הטיפול ברפואה סינית למיגרנה נקבע על פי מספר קריטריונים: מיקום ואופי הכאב, מתי הכאב מופיע, בדיקת דופק ולשון ועוד נתונים נוספים העוזרים לאבחנה.

אצל נשים ישנה חשיבות גם לזמן בו מופיע הכאב ביחס למחזור החודשי. נשים רבות חוות את הכאב בשבוע שלפני הווסת או בתחילת הווסת , לפעמים דווקא בסופו ויש לכך חשיבות טיפולית רבה. לכן נתאים את הטיפול בנשים לזמן המחזור החודשי.

במאמר המצורף בדקו כיצד משפיע הדיקור על המוח. בדיקות MRI נערכו למטופלים הסובלים ממיגרנות שקיבלו טיפול בדיקור במשך חודש והראו שהדיקור מסייע בשמירת תפקודי מוח תקינים ומשפיע על הקשרים בין חלקי המוח השונים וע״י כך מקל על הסובלים ממיגרנה. הדיקור מפחית את עוצמת הכאב, תדירות ומשך ההתקפים. מוזמנים לקרוא את המאמר בקישור המצורף.

https://www.healthcmi.com/…/1453-brain-mri-shows-acupunctur…


גל ואדיר

קליניקה לרפואה סינית

טלפון: 077-5592164


לתיאום פגישת ייעוץ חינם >

10 views0 comments

Recent Posts

See All