top of page

סוגי הטיפולים שלנו

כאשר שואלים באילו מחלות מטפלים ברפואה הסינית, התשובה הנכונה היא: "בכל המחלות". זאת משום שאין מטפלים באף מחלה, אלא בגוף שיצר אותן.

דיקור סיני - אקופונקטורה

דיקור סיני מתבצע באמצעות מחטים סטריליות וחד פעמיות, בעלות קוטר מזערי. המחטים העדינות המשמשות לדיקור כמעט ואינן מורגשות בזמן הדיקור. לעיתים חווה המטופל תחושה של צביטה קטנה או כאב מקומי, שלרוב נעלם לאחר מספר שניות. 

אצל אנשים מבוגרים הטיפול נמשך בין 20 ל-45 דקות. אצל תינוקות וילדים הטיפול לא אורך יותר ממספר שניות ו/או דקות בודדות.

המטפל בוחר את שילוב הנקודות המתאים למטופל לפי שיקול דעתו.

לפי הפילוסופיה הסינית, בגוף ישנם מרידיאניים, שהם תעלות אנרגיה שנובעות מהאברים הפנימיים (כבד, טחול, קיבה, לב וכו'...) ויוצאים לכיוון הגפיים והראש כשהם עוברים בכל חלקי הגוף.

בתוך המרידיאניים זורמת אנרגיה שנקראת צ'י, ועל גבי המרידיאנים נמצאות נקודות הדיקור. בעזרת מניפולציה על נקודות אלה (בין השאר על ידי דיקור), אנחנו יכולים לתעל את האנרגיה למקומות שונים בגוף. למשל אצל אדם שסובל מבעיות עיכול כמו מחלת הקרוהן, נשים מחטים לרוב על המרידיאן שנובע מהקיבה ונתעל את האנרגיה (צ'י) לכיוון מערכת העיכול.

כאשר בוחרים לקבל טיפול בדיקור, חשוב לבדוק תחילה מה הניסיון וההכשרה המקצועית של המטפל. מדקר סיני מוסמך ע״י האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי לומד כ-4 שנים (3500 שעות אקדמאיות) את מפת נקודות דיקור סיני ודרך בחירת הנקודות על פי אבחון מסודר. 

בעזרת הדיקור הסיני ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות, מצבים ומחלות כגון: כאבים כרונים, אי סדירות מחזור, מחלות אוטואימוניות, אלרגיות, בעיות עיכול, ועוד.

שיאצו

שיאצו היא שיטת טיפול שהתפתחה ביפן.

המילה שיאצו מורכבת משתי מילים: "אצבע" (shi) ו- "לחץ" (atsu).
המילה השלמה מתארת את עבודת השיאצו הנעשית על ידי לחיצות לאורך מסלולי אנרגיה בגוף.

”זן שיאצו“ הוא טיפול שפיתח שיזוטו מסונגה, שמלבד היותו מטפל שיאצו, היה גם פרופסור לפסיכולוגיה וחוקר כתבי זן. מסונגה הבין כי ריפוי מיטבי דורש סנכרון ואחידות בין גוף לנפש. הוא שילב את הידע שלו בתחומים אלו ופיתח את מה שאנו מכירים כיום כ-“זן שיאצו“ - טיפול המשלב מגע, אנרגיה ונפש.

שיאצו מתבצע על מזרן בלבוש מלא ונוח וללא שימוש בשמן. ע"י לחיצות של המטפל והישענות על המטופל נפתחים ערוצי אנרגיה (מרידיאנים) חסומים ומוזרמת אנרגיה (קי) למקומות החסרים.

ייעוץ תזונתי

הסינים מתייחסים אחרת מאיתנו למזונות שאנו צורכים. 

במקום לספור קלוריות, שומנים ופחמימות, מציעה הרפואה הסינית לבחון צבעים, ריחות, טעמים ואיברים.

על פי הרפואה הסינית המזון הוא אחד מכלי הריפוי הטובים ביותר. התזונה היא הבסיס ליצירת אנרגיה (צ'י) ודם ומשפיעה על היכולת של הגוף לתפקד בצורה תקינה. 

המזון אותו אנו אוכלים בונה את גופינו ואחראי לזרימה הרמונית של אנרגיה (צ'י) בגוף.

דרך התזונה ניתן לטפל במחלות שונות, להזין ולרפא את הגוף.

במקרים רבים אף האדם יכול לשמור על מצב בריאות תקין רק על ידי מעבר לתזונה מאוזנת.

הרפואה הסינית מתייחסת אל מרכיבי המזון בארבעה מישורים: הטמפרטורה, הצבע, הטעם ועונות השנה.

לפי הראייה הסינית למזונות שאנו אוכלים ישנה אנרגטיות אשר משפיעה על גופינו ובונה אותו. סוגי מזונות שונים משפיעים על איברים שונים בגוף. הטמפרטורה של המזון משפיעה על חימום או קירור הגוף. טעמי המזון- חמוץ, מר, מתוק חריף ומלוח - משפיעים על איברים פנימיים ומכאן על מחלות שונות. למזון יש יכולת להניע את האנרגיה בגוף לכיוונים שונים. 

הרפואה הסינית מדגישה את חשיבות הקשר של התזונה למצבנו הפיזי והנפשי, ואת עוצמת ההשפעה של המזון על חיינו. רובנו אוכלים עם הראש ועם הרגשות, אנחנו נמשכים בעיקר למתוק (סוכרים, מאפים) ויוצרים עקב כך חוסר איזון שפוגע במערכת העיכול. מצב זה גורם לעייפות, חולשה, דיכאון וכאבים, ואפילו לבעיות במערכת העיכול כמו שלשולים, עצירויות וגזים.

 

ייעוץ תזונתי הוא חלק חשוב מהטיפול שאנו מעניקים, בעיקר לסובלים ממחלות בדרכי העיכול.

דיקור סיני
שיאצו
ייעוץ תזונתי
  • Whatsapp
bottom of page