לחץ דם

Updated: Jan 27

חוקרים הגיעו למסקנה כי גורם הסיכון הגדול לתמותה בעולם הוא יתר לחץ דם או לחץ דם גבוה, שיעור ההימצאות של יתר לחץ דם - גבוה יותר בגברים לעומת נשים עד גיל 65. מעל גיל זה, גבוה יותר דווקא בנשים.

עם הגיל, לחץ הדם שלנו נוטה לעלות יותר ויותר.

עובדה זו גרמה לרבים מאיתנו כולל רופאים להניח שיתר לחץ דם הוא תוצאת בלתי נמנעת של תהליך ההזדקנות, בדיוק כמו קמטים או שיער שיבה, אך חלק מהמחקרים מוכיחים אחרת:

חוקרים מדדו את לחץ הדם של כ-1,000 תושבי קניה שאכלו בעיקר מזון דל-נתרן (ללא מלחים) כמו למשל: צמחים, דגנים מלאים, קטניות, פירות, ירקות ועלים ירוקים. עד גיל 40 לחץ הדם של האפריקאים היה זהה ללחץ הדם של תושבי המערב, אולם ככל שהשנים עברו - לחץ הדם של תושבי המערב החל לעלות משמעותית, לעומת לחץ הדם באוכלוסיה האפריקאית. (במערב 90\140 לעומת אפריקה שבה לחץ הדם עמד על 70\110 בגיל 60)

במשך שנתיים 11,800 מטופלים אושפזו בבית חולים כפרי בקניה. כמה מהם סבלו מלחץ דם? אפס! בנוסף, לא נרשם ביניהם ולו מקרה אחד של טרשת עורקים, גורם התמותה העיקרי בארה"ב.

מחקר זה מראה לנו ש"יתר לחץ דם" הוא עניין של בחירה ולא בהכרח חלק בלתי נפרד מתהליך הזדקנות, כל עוד נשמור על אורח חיים תקין ומופחת בנתרן, עם תזונה נכונה. וכמובן נוסיף פעילות גופנית, הפסקת עישון ושקט נפשי, שלא פחות חשובים כאן.

טיפ קטן לאנשים שסובלים מיתר לחץ דם: - חליטה של עלי זית - עדיף עלי זית מיובשים, אפשר גם לקטוף ישירות מהעץ. נבשל 4-5 עלי זית בספל של מים רותחים, על אש נמוכה במשך 5-10 דקות. היות והחליטה מורידה לחץ דם, כולסטרול ורמות סוכר בדם, על הסובלים מבעיות אלה לעקוב אחר ערכי לחץ הדם, על מנת למנוע נזק מרמות נמוכות מדי.

הרפואה הסינית יעילה בטיפול ביתר לחץ דם. בעזרת אבחון מעמיק וטיפול הכולל דיקור, צמחי מרפא, ותזונה אישית, נוכל לעזור לאיזון והורדת המדדים.

4 views0 comments
  • Facebook
  • Instagram

077-5592164   batashtcm@gmail.com

רפואה סינית - דיקור - זן שיאצו - צמחי מרפא - ירושלים